Леванте поведе с 2:0 и загуби с 2:4 на своя стадион от градския съперник Валенсия в дербито помежду им от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Роджер Марти (11, 20-дузпа) първо даде комфортен аванс на домакините, а в третата минута от добавеното време на първата част си вкара автогол и намали разликата.

След почивката гостите направиха зрелищен обрат с два бързи гола на Кевин Гамейро (57, 59) след пасове на Родриго и Феран Торес (88), който пък окончателно сложи точка на спора.

С този успех Валенсия се изкачи на седма позиция с 29 точки. Леванте е 11-и с 20 точки.

По-рано през деня в друга среща от кръга Гранаса разби у дома Алавес с 3:0 и е девети с 24 точки, докато съперникът заема 15-а позиция с 18.