Сребърният медалист от миналия сезон Наполи стартира новия шампионат с победа 4:3 при визитата си на Фиорентина в първия кръг на италианската Серия „А“. Дебют за домакините направи Франк Рибери, появил се в игра за заключителните минути.

Чилиецът Ерик Пулгар (9-дузпа) даде началото на зрелищния голов спектакъл, извеждайки домакините напред в резултата. Гостите обаче направиха обрат още преди почивката с попадения на Дрис Мертенс (38) и асистиралия му Лоренцо Инсиние (42-дузпа).

В началото на втората част сърбинът Никола Миленкович (51) изравни след пас на Пулгар, но много скоро след това Хосе Кайехон (56) възстанови преднината на Наполи след подаване на Инсиние.

Гостите владееха повече топката, до края на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. Първо Кевин-Принс Боатенг (65) вкара за 3:3 след асистенция на Кастровили, а след това Лоренцо Инсиние (67) се разписа след пас на Хосе Кайехон и донесе успеха за водения от Карло Анчелоти тим.

В 78-ата минута бившата звезда на Байерн Франк Рибери дебютира с виолетовия екип, заменяйки Сотил. И бившият френски национал обаче не успя да помогне на тима от Флоренция да стигне поне до точката.