Без петима титуляри пристигна у нас съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Еспаньол. Двубоят е утре от 19:55 часа в Разград, а до момента двата тима са първи и втори в класирането, съответно с 6 и 4 точки.

Преди минута каталунците информираха феновете си, че вече са във Варна, а извън тима са нападателят Джонатан Кайери, халфовете Виктор Санчес и Давид Лопес и защитниците Адрия Педроса и Виктор Гомес.

Кайери има мускулна контузия и няма да играе около две-три седмици, докато Педроса е със стомашен вирус и ще почива поне до петък. Гомес, Санчес и Лопес са получили почивка от старши треньора на каталунците Пабло Мачин и няма да играят срещу българския шампион в четвъртък. На 20 октомври Еспаньол загуби с 0:1 у дома от Виляреал и заема 19-та позиция в класирането в Примера дивисион.

Новите имена в състава на каталунския тим са: Адри Лопес, Пипа, Хави Лопес, Луис Лопес, Итураспе, Пол Лосано, Кампусано и Оскар Мелендо.

С по-тежки контузии са халфовете на "синьо-белите" Пабло Пиати и Хави Пуадо.