Ференцварош завърши драматично 2:2 у дома с лидера Еспаньол в група H на Лига Европа и остана на третото място след Лудогорец във временното класиране преди мача помежду им в последния кръг на стадиона на българския шампион, който в същото време завърши 1:1 при визитата си на ЦСКА (Москва).

Унгарският първенец поведе с гол на Давид Сигер (23), но гостите от Испания изравниха чрез Мелендо (31) след пас на Пипа Авила.

След почивката домакините получиха дузпа в 77-ата минута, но бразилецът Исаел пропусна от бялата точка. Драмата настъпи в добавеното време, когато първо Михал Шкварка (90+1-дузпа) изведе домакините напред в резултата, а три минути по-късно те останаха в намален състав след червен картон на босненеца Елдар Чивич.

Буквално в последните секунди резервата Серхи Дардер (90+6) донесе точката на Еспаньол, който остава лидер без загуба до момента и с 11 точки.

След равенството Ференцварош е трети с 6 точки и на една зад Лудогорец, който приема унгарците в последния кръг. Тогава сигурният победител в групата Еспаньол ще посрещне последния ЦСКА (Москва).