Родният шампион Лудогорец се върна към победите само 24 часа, след като загуби с 0:3 от Шахтьор (Донецк). Днес момчетата на Стойчо Стоев успяха да победят с 2:1 румънския Ботошани. Головете за "орлите" отбеляза Шверчок (44', 64'), а между тях за съперника се разписа Мирон (63').

Първата част от двубоя срещу румънците бе наблюдаван от собствениците на клуба Кирил и Георги Домусчиеви, които вчера пристигнаха в Австрия, а на почивката тръгнаха към летището, където ги чакаше самолет, който да ги откара в София.

Срещата започна по-активно за "зелените" и те набързо създадоха няколко ситуации пред вратата на своя съперник. С пропуски обаче се отчетоха Лукоки и Шверчок.

В края на първата част падна първият гол. Рибейро подаде за Шверчок, който спечели единоборство, за да стигне до топката, след което завърши майсторски за 1:0.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Втората част  започна по-добре за румънците и те стигнаха до равенството в 62-ата минута. Керчев не се намеси добре при изпълнение на корнер, а Мирон не сгреши отблизо.

"Орлите" обаче нямаха никакво намерение да се бавят и още при следващата атака отново поведоха в резултата. Шверчок бе изведен зад защитата и сам срещу вратаря отбеляза безпроблемно за 2:1.

До края на срещата родният шампион намали темпото и без особени затруднения успя да спечели.

Така "зелените" записаха 4 победи 1 загуба през лятната си подготовка. Те спечелиха срещу Надежда (Доброславци) (12:1), Триглав (4:0), Карабах (2:0) и Ботошани (2:1). Поражението дойде вчера от Шахтьор (Донецк) с 0:3.

Утре около обяд разградчани се прибират в България, където ще започнат подготовка за Суперкупата на България срещу Локомотив (Пловдив), който ще се проведе на 3 юли на стадион "Васил Левски".
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2019

Ludogorets (Bul)ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Станислав Манолев, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Венцислав Керчев; Светослав Ковачев, Иван Йорданов; Доминик Янков, Давид Рибейро, Джоди Лукоки; Якуб Швиерчок
Резерви: 33. Ренан, 30, Моци, 72. Дост, 98. Ковачев, 7. Бакалов, 20. Юсеин

Image result for fc botosani emblemБотошани: 1. Пап, 19. Патаче, 4. Мирон, 15. Киндриш, 11. Сойледис, 8. Родригес, 77. Алекс, 73. Ашковски, 9. Офосу, 7. Голофка, 10. Онженда
Резерви: 12. Краус, 3. Харут, 17. Питиан, 90. Холцман, 25. Ебенхофер, 24. Флореску, 37. Чорбан, 18. Барной, 31. Пифтор, 88. Пиърс, 23. Думитрас