Байерн обърна и унищожи Тотнъм със 7:2 насред Лондон и записа втора победа в група B на Шампионската лига. Серж Гнабри вкара четири гола за баварците, два добави голмайсторът им Роберт Левандовски, а веднъж се разписа и Йошуа Кимих. За лондончани точни бяха Хьон-Мин Сон и Хари Кейн от дузпа. В другия мач от тази група Цървена звезда обърна у дома Олимпиакос и го срази с 3:1.

Срещата започна равностойно и домакините дори успяха да поведат с гол на Хьон-Мин Сон (12) след асистенция на Муса Сисоко и силен диагонален удар. Отговорът на баварците не закъсня и Йошуа Кимих (15) изравни с далечен шут. Германският шампион стигна и до пълен обрат точно преди почивката, когато Роберт Левандовски (45) вкара още едно красиво попадение след пас на Гнабри.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През втората част настъпи истинско голово шоу на Серж Гнабри (53, 55), който само за две минути вкара два гола и направи резултата 4:1 за гостите. Асистенциите за попаденията му бяха дело на французите Бенжамен Павар и Корентен Толисо.

Последваха по-добри минути за „шпорите“ и те успяха да намалят изоставането си чрез Хари Кейн (61-дузпа), който не сгреши от бялата точка.

В самия край Байерн унижи Тотнъм с нови три попадения в рамките на пет минути. Серж Гнабри (83, 88) вкара два от тези голове след подавания на Тиаго Алкантара и Толисо, а другият бе дело на Роберт Левандовски (87) също с далечен изстрел след пас на Филипе Коутиньо.

Така германският шампион събра пълен актив от 6 точки и е лидер в групата си с голова разлика 10:2 от два мача. Тотнъм остава с една точка след равенството 2:2 при визитата на Олимпиакос в първия кръг.