Цървена звезда обърна и срази в края Олимпиакос с 3:1 в балканското дерби от група В на Шампионската лига. В другия мач от групата Байерн унижи Тотнъм в Лондон със 7:2.

Срещата в Белград се игра при феноменална атмосфера на "Мала Маракана". Гостите поведоха с гол на Рубен Семедо (37), възползвал се от грешка на бившия вратар на Лудогорец Милан Борян.

След почивката в 58-ата минута Олимпиакос остана с човек по-малко на терена, след като Бензия беше изгонен за втори жълт картон. Звезда натисна и влезлият като резерва Вулич (62) изравни. В 82-ата минута сърбите имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но след консултация с ВАР такава не беше отсъдена. Обратът се случи с гол на Милунович (87) след центриране на Марко Марин от корнер, а в самия край Боакие (90) оформи крайния резутат.

Така сръбският шампион спечели първи три точки в групата и е втори, а Олимпиакос е трети с една точка.