Аутсайдерът Уелс загуби на своя „Милениум Стейдиъм” в Кардиф от фаворита Англия с 0:2 в среща от нашата Група “G” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. С успеха си „трите лъва” поеха лидерството в групата, в която е и българският национален тим.

В герой за водения от италианеца Фабио Капело тим се превърна звездата на Астън Вила Ашли Йънг. 25-годишният халф бе в основата и на двата гола за „трите лъва”, въпреки че не отбеляза нито един от тях. Още в 7-ата минута Йънг той получи извеждащ пас от Джон Тери и бе фаулиран от бранителя на Уелс Дани Колинс в наказателното поле на Уелс. Последва дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Франк Лампард за 0:1. В 15-ата минута Йънг получи дълъг извеждащ пас по дясното крило, след което с едно докосване продължи към Дарън Бент, който от непосредствена близост разстреля вратаря на „драконите” Уейн Хенеси за 0:2. Това попадение окончателно уби интригата в мача и домакините така и не успяха да намерят подходящ отговор до самия му край.

След победата си Англия събра актив от 10 точки, колкото има и Черна гора, но заради по-добрата си голова разлика оглави класирането в Група “G”. Уелс пък остава на последната позиция без нито една спечелена точка.

Уелс - Англия 0:2
0:1 Франк Лампард (7-дузпа), 0:2 Дарън Бент (15)