Лидерът Англия срази у дома Косово на стадион "Сейнт Мери" в среща от група А на квалификациите за Евро 2020, в която е и България. „Трите лъва“ получиха гол още в 34-ата секунда и това ги разяри, за да разкъсат съперника и да си решат мача още до почивката, а след нея инкасираха нови две попадения. Така футболистите на Гарет Саутгейт спряха невероятната серия на косоварите от 15 официални мача без загуба – 10 победи и 5 ремита.

Валон Бериша (1) даде преднина на гостите още в 34-ата секунда след грешка в защитата на англичаните и асистенция на Ведат Мурики. Това ядоса „трите лъва“ и до края на първата част те не само обърнаха резултата, но тотално разкъсаха съперника.

Рахим Стърлинг (8) бързо изравни след асистенция на Майкъл Кийн, а след това подаде на голмайстора на тима Хари Кейн (19) за пълния обрат. Мергим Войвода си отбеляза автогол в 38-ата минута, засичайки центриране на Джейдън Санчо (44, 45+1), който пък на свой ред вкара два гола за 5:1 след асистенции на Стърлинг.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Скоро след почивката Валон Бериша (49) вкара втория си гол в мача и втори за гостите, след като Райс подари топката на Мурики, който центрира по прекрасен начин в наказателното поле. Хендерсън не се ориентира добре, Бериша го финтира елегантно и отбеляза за 5:2. Пет минути след това 80-милионната покупка на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър направи серия от грешки и фаулира Мурики (55-дузпа), който сам реализира 11-метровия наказателен удар за 5:3.

В 64-тата минута и Англия получи дузпа след рейд на Баркли, но Хари Кейн пропусна от бялата точка, след като Мурич спаси. Това бе едва втората дузпа, която нападателят изпуска с екипа на „трите лъва“. Домакините продължиха да доминират и в 73-ата минута след удар на Стърлинг топката срещна гредата. Секунди след това крилото на Манчестър Сити пропусна още една добра възможност. До края на мача англичаните намалиха оборотите и нови голове не бяха реализирани.

След четвъртата си поредна победа в групата Англия остава на първа позиция с пълен актив от 12 точки. Косово отстъпи на трето място със своите 8 точки, след като в другата среща Чехия спечели убедително с 3:0 при визитата си на Черна гора в Подгорица и събра 9 точки.

Нашата квалификационна група за Евро 2020

Англия – Косово 5:3
0:1 Бериша (1), 1:1 Стърлинг (8), 2:1 Кейн (19), 3:1 Войвода (38-автогол), 4:1 Санчо (44), 5:1 Санчо (45+1), 5:2 Бериша (49), 5:3 Мурики (55-дузпа)

Англия: Пикфорд, Александър-Арнолд, Кийн, Магуайър, Чилуел, Хендерсън, Райс, Баркли (84-Маунт), Санчо (85-Рашфорд), Стърлинг, Кейн

Косово: Мурич, Войвода, Рахмани, Алити, Хадергьонай, Воца (60-Рашкай), Халими, Муслия (46-Пакарада), Целина, Бериша, Мурики