Португалия спечели измъчена победа срещу Армения с 1:0 в мач от група I на европейските квалификации. Единственото попадение заби Кристиано Роналдо. Мегазвездата на Реал (Мадрид) и световния футбол се разписа в 72-ата минута. Роналдо продължава да чупи рекорди. Нападателят вече има 23 гола в европейски квалификации и финали, което го прави най-резултатния футболист в тази класация. Попадението беше под номер №450 за звездата в кариерата му. С този успех домакините събраха 6 точки и следват плътно по петите лидера Дания.

„Червения динамит” измъкна трите точки в Белград след драматичен обрат. Домакините поведоха с ранен гол на Зоран Тошич (4), но датчаните изравниха след час игра. Разписа се позабравеният Никлас Бендтнер, а секунди по-късно Симон Кяеар се възползва от пас на Николай Болесен (Аякс) и направи обрата пълен – 1:2. В 85-ата минута Бендтнер наказа отново грешка в отбраната на „плавите” и фиксира крайното 1:3. Гостите бяха допълнително улеснени и от това, че мачът се игра без публика заради наказанието на Сърбия. наложено от УЕФА, след прекратения двубой с Албания. Сърбите ще изиграят и следващото си домакинство пред празни трибуни, което е срещу Армения на четвърти септември 2015 година.