Съперникът на Лудогорец в плейофите на Лига Европа Марибор загуби с 1:2 от Целие в мач от шестия кръг на словенското първенство.

До момента тимът има една победа, три равенства и вече две загуби с актив от 6 точки.

През първото полувреме Марибор имаше повече положения, но Дарио Визингер се разписа за домакините след пас на Иван Божич.

В 67-ата минута гостите изравниха чрез Пожег Ванчаш, който овладя дълъг пас от Александру Крецу и преодоля вратаря.

В 84-ата минута Шпиро Перичич, който беше виновен и за първия гол, сега си вкара автогол след центриране на Лотрич от фаул.

Маркош Тавареш можеше да изравни в 90-ата минута, след като се освободи чудесно, но стреля в аут.

"Фатални грешки пратиха мача в много лоша посока. Особено през първото полувреме играхме много неправилно. Дали има разочарование в мен? Разочарованието е в първия момент. След това започваш да мислиш за причините, защото този мач е вече в историята и трябва да вървим напред, като се подобряваме”, заяви треньорът на Марибор Дарко Милянич.

Съставът на Марибор: Кенан Пирич, Мартин Милец, Саша Ивкович, Шпиро Перичич, Митя Вилер, Александру Крецу, Блаж Върховец (81- Рок Кронаветер), Руди Пожег Ванчаш, Андрей Котник, Мартин Крамарич (70- Дино Хотич), Лука Захович (78- Маркош Тавареш).