Барселона победи Манчестър Сити с 2:1 като гост в първи осминафинален мач от Шампионската лига. По този начин каталунците направиха голяма крачка към следващата фаза, след като имат комфортен аванс преди реванша на „Камп Ноу”.
Тимът на треньора Луис Енрике контролираше играта на иначе негостоприемния „Етихад” почти прец цялото време на двубоя и още до почивката не остави съмнение кой ще бъде краен победител.

Груба грешка на Венсан Компани доведе до откриване на резултата в 16-ата минута. Белгийският защитник пое една топка в наказателното си поле, но не можа да я овладее. Отскочилата топка отиде у хитрия Луис Суарес, който без забавяне стреля по диагонала с левачката в далечния на вратаря Джо Харт ъгъл – 0:1. Домакините още не бяха се отърсили от шока и получиха втори гол. Вездесъщият Лео Меси беше в основата и на второто попадение. Гениалният аржентинец изведе Жорди Алба по лявото крило. Защитникът проби почти до аутлинията и центрира остро в пеналта. Там Луис Суарес изпревари бранителите на Сити и отблизо отклони топката в мрежата за 0:2.

Домакините не се предадоха, но усилията им стигнаха само за почетен гол. Вкара го Серхио Агуеро в 69-ата минута. Кун размени пасове с Давид Силва и стреля покрай Тер Щеген за 1:2. „Небесносините” доиграха мача с 10 души, след като Клиши получи втори жълт картон четвърт час преди края за опасен фаул в центъра на терена срещу Дани Алвес. След нарушението бразилецът трябваше да бъде принудително сменен от Матийо.

Победата на Барса можеше да бъде и по-убедителна, но в 4-ата минута на добавеното време Меси пропусна дузпа. Именно Лео беше повален от Сабалета в наказателното поле за нарушението. Меси стреля от "бялата точка", Харт отрази шута, а при добавката Бълхата прати топката с глава покрай вратата.

Преди година на този етап „гражданите” отпаднаха от същия съперник с общ резултат 1:4, като отново загубиха първия мач у дома с 1:2. Барселона вече има осем победи при гостуванията си на английски отбори и е много близо до осмо поредно класиране за 1/4-финалите на Шампионската лига.

"Гражданите" участват едва за втори път на 1/8-финална фаза в турнира, докато за катлунците е 11-о поредно участие, като при 8 от тях те достигаха и 1/4-финалите. Барса може да се счита за „черна котка” за Мануел Пелегрини - балансът му срещу каталунците е 4 успеха, 4 равенства и 15 загуби.

mancity.jpgМанчестър Сити – Барселона 1:2

Манчестър, „Етихад Стейдиъм“
Съдия:
Феликс Брих (Германия)
Жълти картони:
Клиши (Ман Сити); Алвес, Ракитич (Барса)
Червен картон: Клиши (Ман Сити)

mancity.jpgМанчестър Сити: Джо Харт, Венсан Компани, Пабло Сабалета, Мартин Демикелис, Гаел Клиши, Самир Насри (62 - Фернандиньо), Давид Силва (78 - Бакари Саня), Джеймс Милнър, Фернандо, Серхио Агуеро, Един Джеко (68 - Вилфред Бони)

Ббарселона_1.jpgарселона: Марк-Андре Тер Щеген, Дани Алвес (75 - Адриано Корея), Жерар Пике, Жорди Алба, Хавиер Масчерано, Андрес Иниеста, Серхио Бускетс, Иван Ракитич (71 - Жереми Матийо), Лионел Меси, Луис Суарес, Неймар (80 - Педро)

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!