Уелс победи с 1:0 при гостуването си на Кипър в среща от квалификационна група „B” и се доближи на три точки от директно класиране за Евро 2016 във Франция. Голът бе дело на голямата звезда на уелсците Гарет Бейл (82) в края на срещата.

През първото полувреме в 29-ата минута гол с глава на Дейвид Едуардс бе отменен заради спорно нарушение на халфа. Звездата от Реал (Мадрид) Гарет Бейл и халфът на Арсенал Аарън Рамзи пък направиха пропуски.

След почивката домакините изравниха играта, но в 82-ата минута допуснаха попадение, след като Гарет Бейл засече с глава центриране на Ашли Ричардс и донесе победата на гостите.

С четвъртия си успех в групата Уелс е лидер със 17 точки и три повече от Белгия. Воденият от Крис Коулмън тим има нужда от само още една победа, за да се класира за европейското първенство. Кипър е четвърти с 9 точки и на три зад третия Израел.