В дербито от група „А” на европейските квалификации Чехия се справи с коравия тим на Исландия и го би с 2:1. Възпитаниците на треньора Павел Върба имат пълен актив от 12 точки и са убедителен лидер. Всичко започна отлично за гостите, които поведоха в 9-ата минута с гол на Рагнар Сигурдсон. Домакините се хвърлиха в атаки и секунди преди почивката Даниел Пудил центрира към Павел Кадефабек, който отклони в мрежата за 1:1. Това беше първи гол за футболиста на Спарта (Прага) за националния отбор. В 61-ата минута след атака на Ярослав Плашил топката рикошира в тялото на халфа на гостите Емил Халфредсон и влезе във вратата на съотборника му Халдорсон.

Турция най-сетне записа победа в европейските квалификации по пътя към Франция 2016. Тимът на Фатих Терим удари Казахстан с 3:1. Нападателят на Галатасарай Бурак Йълмаз откри в 26-ата от дузпа, а само три по-късно покачи на 2:0. В 82-ата минута Сердар Азис направи преднината на турците класическа - 3:0, а в 87-ата Смаков от дузпа оформи крайния резултат.