Черна гора победи Уелс с 1:0 в нашата група “G” от квалификациите за Евро 2012. Двата тима са сред претендентите за второто място заедно с България и Швейцария, ако се приеме, че Англия е фаворитът сред тимовете. Единственото попадение за черногорците, които за първи път играят в евроквалификации, отбеляза Мирко Вучинич в 30-ата минута.

Гостите започнаха по-добре, но атаките на Крейг Белами и Гарет Бейл стигаха най-много до наказателното поле. След 22-ата минута звездата на балканците Вучинич се разигра. В 30-ата минута нападателят на Рома преодоля с лекота Колинс и прати топката в мрежата на Хенеси за 1:0.

През второто полувреме Вучинич и Радомир Джалович се отличиха с пропуски. В края на мача гол на Уелс беше отменен и въпреки отчаяните опити на гостите нов не падна.

Във вторник Черна гора идва в София, а Уелс почива./БЛИЦ

Черна гора: Божович, Зверотич, Джудович, Павичевич, Йованович, Баша, Вукчевич (88 - Бечирай), Бошкович (74 - Божович), Пекович, Вучинич, Джалович (83 - Новакович)

Уелс: Хенеси, Гънтър, Колинс (75 - Морган), Уилямс, Рикетс, Ледли, Едуардс, Воугън, Бейл, Белами, Морисън