Четвърта победа постигнаха английските тимове тази седмица в сблъсъци срещу съперници от Германия, след като Евертън спечели с 2:0 при визитата си на Волфсбург в среща от пети кръг на група „H” и се класира за 1/16-финалите в Лига Европа.

Преди днешния успех отборите от Англия бяха записали три победи в Шампионската лига над немски тимове тази седмица – Манчестър Сити надви на свой терен драматично Байерн (3:2), Челси разби Шалке 04 (5:0) в Гелзенкирхен, а Арсенал срази у дома Борусия Дортмунд (2:0). За големия крах на немския футбол тази седмица допринесе и домакинската загуба на Байер (Леверкузен) от Монако (0:1) пак в най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Волфсбург бе по-активният тим срещу Евертън през целия мач, но направи голям брой пропуски. Два гола на Никлас Бендтнер за „вълците” съответно през първото и второто полувреме бяха отменени заради засада, като първото попадение бе по-скоро редовно, но съдията сгреши в преценката си.

“Карамелите” стигнаха до победата след попадения на белгийците Ромелу Лукаку (43) и Кевин Миралас (75). Двамата асистираха един на друг за попаденията си. Две минути преди края и гол на тима от Ливърпул бе отменен заради засада на Баркли.

След успеха си Евертън категорично остава лидер с 11 точки и със сигурност ще завърши първи в групата, независимо от изхода на последния си мач у дома срещу Краснодар. Волфсбург е втори със 7 точки и в последния кръг гостува на Лил, който е трети с 4 точки. „Вълците” и „кучетата” ще влязат в директен спор за втората позиция.