Динамо (Киев) победи Рио Аве с 2:0 и си осигури първото място в група "J" на Лига Европа. Бившият тим на Георги Пеев има вече 12 точки и е недостижим за преследвачите Олборг.

Преди почивката Артьом Кравец се отличи с пропуските си пред вратата на гостите. На два пъти нападателят излезе сам срещу вратаря на Рио Аве Едерсон Мораешс, но не успя да го преодолее. В 40-ата минута стражът сбърка след центриране на Ярмоленко и отново Кравец не успя да насочи топката в опразнената врата.

В 53-ата минута Джърмейн Ленс откри след щастлив рикошет в тялото на защитник на Рио Аве - 1:0. В 78-ата минута Мигел Велосо овладя отличен пас на Ярмоленко и успокои феновете по трибуните – 2:0.

В същото време Олборг се наложи над Стяуа с 1:0. В герой за датския тим се превърна халфът Томас Еневолдсен, който вкара единственото попадение в 72-ата минута.