Динамо (Киев) се класира за осминафиналите на Лига Европа. Украинският тим елиминира Гинган в 1/16-финалите на Лига Европа след победа с 3:1 на реванша и общ резултат 4:3. Двата тима бяха затруднени от силния снеговалеж, но по-добре към тежкия терен се пригодиха домакините. Още в 10-ата минута португалският национал Мигел Велосо получи контузия и трябваше да бъде принудително заменен, но това не оказа негативно влияние върху съотборниците му от Динамо.

Именно резервата, която влезе на негово място - Лукаш Теодорчик, откри резултата в 31-ата минута. Той засече центриране от корнер на Олег Гусев и с глава прониза стража на гостите Йонас Льосъл. Веднага след почивката опорният халф Виталий Буялски с шут от границата на наказателното поле направи 2:0. В 66-ата минута Кристоф Мандан намали резултата – 1:2, но силите на гостите стигнаха само дотам. Четвърт час преди края Теодорчик беше спънат в пеналта на Гинган и съдията посочи „бялата точка”. Ветеранът Гусев хладнокръвно вкара дузпата за крайното 3:1. В 80-ата минута мачът беше прекъснат заради нахлуване на терена на привърженици на украинците, но малко по-късно реферът Маркус Стромбергсон поднови играта.