Ещорил загуби у дома от Динамо (Москва) с 1:2 в двубой от третия кръг на група „Е” в Лига Европа. Българският национал Станислав Манолев не бе в групата на гостите, които стигнаха до успеха с голове след почивната на Александър Кокорин (52) след отбиване на топката в двете греди и Юри Жирков (80) след контраатака. Домакините от Португалия почти не затрудниха по-стойностния си съперник и стигнаха до гол едва последните секунди чрез Йохан Таварес (90+5).

В същото време Панатинайкос измъкна точка при гостуването си в Айндховен, след като се добра до 1:1 в самия край срещу ПСВ. „Филипсите” поведоха през първата част с гол на Мемфис Дипей (43), но три минути преди края Никос Карелис (87) оформи крайното 1:1. Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като Джефри Брума получи втори жълт картон минута преди края.

След срещите от третия кръг Динамо (Москва) е убедителен лидер с 9 точки, докато ПСВ е втори с 4. Панатинайкос спечели първа точки, но остава на дъното, а Ещорил е трети с 3 точки.