Лил и Евертън не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мача си от група "Н" на Лига Европа.

Домакините от Лил бяха по-опасни преди почивката и Идриса Гай бе най-близо до гола в 28-ата минута, когато след негов шут от около 20 метра топката срещна дясната странична греда на вратата, пазена от Тим Хауърд.

След почивката в 70-ата минута влезлият като резерва Ромелу Лукаку изведе на чудесна позиция Макгийди, който не успя да преодолее Енияма. Това бе най-добрата възможност за гостите.

Нулевото равенство остави "карамелите" на върха във временното класиране с актив от 5 точки. Лил остава на трета позиция с 3 точки.

В другия мача от тази група по-рано днес Краснодар загуби у дома от Волфсбург с 2:4 и остана на последното място с 2 точки. „Вълците” са втори с 4 точки след първата си победа в турнира този сезон.