Босна и Херцеговина и Ейре завършиха 1:1 в мъглата на стадион „Билино Поле” в Зеница, където се изигра първият мач помежду им от баражите за класиране на Евро 2016 във Франция.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, а на почивката падна гъста мъгла. Причината за явлението е минаваща близо до стадиона река Босна. Въпреки това германският съдия Феликс Брих не прецени, че трябва да прекратява срещата.

Ирландците поведоха с гол на Роби Брейди (82), но звездата на босненците Един Джеко (85) бързо възстанови равенството след пас на Огнйен Вранйеш и върна надеждите на домакините. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и Ейре ще имат предимство преди реванша в Дъблин най-вече заради гола си на чужд терен.

Босна и Херцеговина – Ейре 1:1
0:1 Роби Брейди (82), 1:1 Един Джеко (85)

Босна и Херцеговина: Асмир Бегович, Менсур Муйджа (51 - Вранйеш), Тони Шунич, Емир Спахич, Ервин Зуканович, Един Вишча (73 - Джурич), Миралем Пянич, Един Кокалич, Сенад Лулич (88 - Хайрович), Ведад Ибишевич, Един Джеко
Селекционер: Мехмед Баждаревич

Ейре: Дарън Рандолф, Шеймъс Коулман, Ричард Кио, Киърън Кларк, Стивън Уорд (67 - Уилсон), Джеймс Маккарти, Глен Уилън, Джеф Хендрик, Уесли Хуулахан (60 - Маклийн), Роби Брейди (86 - Макгийди), Дарил Мърфи
Селекционер: Мартин О'Нийл