Германия победи с лекота слабака Гибралтар с 4:0 в европейска квалификация от група D Световният шампион имаше тотално надмощие над абсолютния аутсайдер, но буквално го пожали. Още до почивката резултататът набъбна до 3:0 и до края мачът се доиграваше. Селекционерът на бундестима Йоаким Льов избра изненадваща игрова схема, която включваше само един централен защитник - Джером Боатенг.

Бетонът на гостите издържа само до 12-ата минута, когато грешка на вратаря позволи на Томас Мюлер да открие - 1:0. В 29-ата отново звездата на Байерн (Мюнхен) покачи на 2:0, възползвайки се от асистенция на Лукас Подолски. В 38-ата минута Марио Гьотце си размени пасове с Макс Крузе и вкара за 3:0. Единственото свестно положение за гостите дойде секунди преди почивката, когато Лиъм Уолкър опита да изненада Мануел Нойер с изстрел от въздуха, но вратар №1 в света спаси. В 67-ата минута резервата на гостите Сантос отклони остро центриране на Подолски в собствената си врата за крайното 4:0.

В чисто британски сблъсък тимът на Шотландия надви Ейре с 1:0. Единственото попадение вкара Шон Малуони четвърт час преди края.