Германия загуби визитата си в Ейре с 0:1 в мач от Група "D на европейските квалификации.  Хилядите фенове на стадион "Авива Стейдиъм" в Дъблин видяха оспорвана и равностойна игра.

Световният шампион имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но не успя да преодолее коравата ирландска защита. Съдията отмени гол на Месут Йозил заради засада.

След почивката германците продължаваха да контролират играта. Противно на логиката обаче в 65-ата минута те получиха гол. Груба грешка в отбраната позволи на Шейн Лонг да простреля Мануел Нойер за 1:0, получавайки асистенция от своя вратар Рендалф.

Малко по-късно гостите можеха да изравнят, но Томас Мюлер направи фрапантен пропуск, след като не уцели опразнената вратата от десетина метра.

Мач преди края на квалификациите Германия води с 19 точки, а с по 18 са Ейре и Полша. Шотландия е на четвърто място с 12 точки.

Ейре - Германия 1:0
1:0 Шейн Лонг (70)

Ейре: Гивън (44- Рендалф), О'Шей, Киог, Уорд (69 - Мейлър), Кристи, Макарти, Хендрик, Брейди, Хулахан, Уолтърс, Мърфи (65 - Лонг)

Германия: Нойер, Боатенг, Хумелс, Гинтер (77 - Белараби), Хектор, Гюндоган, Крос, Йозил, Гьотце (35 - Шюрле), Мюлер, Ройс