Гърция победи Унгария с 4:3 в европейска квалификация от група F. Срещата на стадион "Караискакис" беше много интересна, премина през гонитба в резултата и приключи с драма.

Сблъсъкът започна отлично за домакините, които поведоха още в 5-ата минута след гол на Константинос Стафилидос, Герго Ловренчич (26) обаче изравни, а Кристиан Немет (55) направи обрата пълен – 1:2. Още в ответната атака южните ни съседи възстановиха равенството 2:2. Автор на гола беше Панайотис Тацидис (57). Четвърт час преди края Кристиан Немет отново изведе унгарците напред – 2:3.

Константинос Митроглу (79) се разписа за 3:3, а Панайотис Коне в 86-ата минута донесе трите точки за Гърция. Въпреки успеха (първи за тима от началото на кампанията) гърците останаха на последно място в групата.

Северна Ирландия (21) и Румъния (20) финишираха на първите две места. Унгария е трета с 16 точки, Финландия (12), Фарьорски острови (6) и Гърция (6).