Германия се измъчи, но победи Грузия с 2:1 в мач от последния кръг на квалификациите за Евро 2016 в група D. В другата среща Полша победи Ейре с 2:1 и така си осигури втората позиция с 21 точки, докато Бундестимът завърши на първо място само с точка повече. Тимът на селекционера Мартин ОНийл ще играе бараж.

Грузните се представиха достойно в Лайпциг и дори можеха да открият в 27-ата минута. Тогава обаче Нойер спаси отбора си при ситуация един на един срещу Окриашвили.

В 50-ата минута Канкава фаулира Месут Йозил в наказателното поле и съдията посочи "бялата точка"  - дузпа за Германия! Томас Мюлер се нагърби с изпълнението и хладнокръвно преодоля Ревишвили - 1:0. Това бе девети гол за звездата на Байерн от началото на кампанията.

После Нойер спаси още един опасен шут на Квеквешкири. В 53-ата минута обаче Канкава простреля големия немски вратар с шут от далеч и изравни - 1:1.

Световните шампионите упражниха страхотен натиск към грузинската врата и обсадата им се увенча с успех в 79-ата минута. Тогава резервата Макс Крузе се разписа с плътен удар по земя, пращайки топката в долния десен ъгъл за 2:1.

Междувременно Гибралтар регистрира поредната си изразителна загуба. Тимът допусна 6 гола от Шотландия, като Стивън Флетчър се отличи с хеттрик. Останалите попадения бяха дело на Мартин, Малоуни и Нейсмит.

Германия: Мануел Нойер, Матс Хумелс, Джером Боатенг, Матиас Гинтер, Йонас Хектор, Илкай Гюндоган, Тони Кроос, Месут Йозил, Томас Мюлер, Марко Ройс (90 - Белараби), Андре Шюрле (76 - Крузе)