С два гола на Златан Ибрахимович Швеция се класира за Евро 2016 във Франция, след като завърши 2:2 с Дания на реванша в Копенхаген от баража помежду им. „Тре Кронур” спечели в първата среща с 2:1 в Стокхолм и с общ резултат 4:3 елиминира „червения динамит”.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентатите във френската столица Париж. Домакините бяха по-активни в началото в търсене на заличаване на гола пасив от първата среща. Въпреки това Златан Ибрахимович (19) даде преднина на гостите, след като засече топката при центриране от ъглов удар на Шелстрьом.

След почивката Ибрахимович (76) показа и добрите си умения при изпълнение на преки свободни удари, удвоявайки аванса на шведите. Така на практика звездата на ПСЖ класира националния тим на родината за Европейското още преди края на мача. Все пак Дания намали чрез Юсуф Поулсен (81) след центриране на Риза Дурмиси, а в самия край и изравни за крайното 2:2 чрез Яник Вестергаард (90+1), но това не бе достатъчно за класиране на европейското първенство.

Дания – Швеция 2:2
(в първия мач 1:2)
0:1 Златанн Ибрахимович (19), 0:2 Златан Ибрахимович (76), 1:2 Юсуф Поулсен (81), 2:2 Яник Вестергаард (90+1)

Дания: Каспер Шмайхел, Агер, Кяер, Якобсен, Дурмиси (83 - Вестергаард), Делейни (46 - Крон Дели), Йоргенсен, Ериксен, Хьойберг, Бендтнер (60 - Расмусен), Поулсен

Швеция: Исаксон, Гранквист, Бенгтсон (86 - Мартин Олсон), Лустиг, Йохансон, Шелстрьом (69 - Свенсон), Ларсон (81 - Хилемарк), Левицки, Ибрахимович, Берг, Форсберг