Италия стартира с победа европейските квалификации. “Скуадра адзура”, под ръководството на новия си селекционер Антонио Конте, надви Норвегия с 2:0 в Осло.  Мачът беше по-специален за опитния Даниеле де Роси. Халфът на Рома записа своето участие №100 с националната фланелка. Италианците доминираха почти през цялото време на “Улеваал”.

В 16-ата минута Симоне Дзадза овладя центриране от лявото крило, навлезе в наказателното поле и стреля към вратата. Топката рикошира коварно в крака на норвежеца Нордвайт и подлъга вратаря Ниланд и се спря в мрежата зад гърба му – 0:1. Домакините имаха претенции, че Чиро Имобиле е бил в засада при шута на Дзадза, но съдията Мажич не уважи техния протест.

Голмайсторът дебютира в “скуадра адзура” само преди дни в контролата срещу Холандия (2:0). Всички надежди на домакините дори за точка бяха съкрушени окончателно в 62-ата минута. Резервата Паскуал центрира отляво с левия крак към оставения непокрит в наказателното поле Леонардо Бонучи. Защитникът с глава от няколко метра се разписа за 0:2. В 77-ата мин. Дзадза бе изведен фронтално сам срещу вратаря от Имобиле. Нападателят на Сасуоло успя да стреля мощно с левия крак, въпреки че го застигаше бранител, но топката срещна напречната греда. Флоренци опита да довкара отскочилата топка с глава, но норвежкият вратар спаси изстрела му.

Норвегия - Италия 0:2
0:1 Симоне Дзадза (16), 0:2 Леонардо Бонучи (62)

Норвегия: Ниланд, Форен, Фло, Скиелбред (75 - М. Петерсен), Йенсен (70 - Тете), Нордвайт, Елабделаоуи, Дели, Йохансен, Кинг, Нилсен (50 - Елионуси)
Селекционер: Пер-Матиас Хьогмо