Четирикратният световен шампион Италия записа пестелива домакинска победа над Малта с 1:0 в среща от квалификационна група „H” и направи поредна крачка към класиране за Евро 2016 във Франция. Следващия мач на „скуадра адзура” е срещу България в неделя от 21:45 часа българско време в Палермо.

Двубоят на „Артемио Франки” във Флоренция започна с минута мълчание заради нашествието на мигранти, засягащо и двете страни. Италианците доминираха през целия мач, но през първото полувреме не направиха нищо, с което да застрашат сериозно противниковата врата. Възпитаниците на Антонио Конте търпеливо изчакаха своя миг и поведоха в 69-ата минута, когато Грациано Пеле се разписа за 1:0.

До края на мача „скуадра адзура” не допусна никаква изненада и напълно очаквано прибави три точки към актива си. Италия вече е с 15 точки, заемайки първото място в групата. Малта остава на последното място с една точка.

Италия - Малта 1:0
1:0 Грациано Пеле (69)

Съставът на Италия: Джанлуиджи Буфон - Матео Дармиан, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Мануел Паскуал - Андреа Бертолачи (55 – Пароло), Андреа Пирло, Марко Верати (78- Сориано) - Едер, Грациано Пеле, Маноло Габиадини (64 – Кандрева, жълт картон)