Италия записа трудна победа над Азербайджан в мач от нашата Група „Н“ на квалификациите за Евро 2016. На стадион „Ренцо Барбера“ в Палермо „адзурите“ стигнаха до успеха с 2:1 след два гола и един автогол на Джорджо Киелини.

Защитникът на Ювентус даде аванс на Италия минута преди почивката, когато изпревари вратаря Камран Агаев и с глава прати топката в празната врата след центриране на Андреа Пирло от корнер.

В 76-ата минута Киелини си вкара автогол, пращайки топката във вратата на Джанлуиджи Буфон след центриране на Дмитри Назаров от корнер.

Шест минути по-късно Киелини отново прати топката в мрежата, но сега в противниковата врата. Бранителят се разписа с глава след центриране на Себастиан Джовинко отдясно. В добавеното време Джовинко нямаше шанс, топката се удари в гредата след негов удар.

С този успех Италия събра шест точки, колкото има и Хърватия. Двата тима са лидери в класирането на групата. По три точки имат България и Норвегия.