Кипър поднесе голямата изненада в Група „В“ на европейските квалификации. Островитяните удариха Босна и Херцеговина с 2:1 като гост.

Мачът в Зеница иначе започна отлично за участника на последното Световно първенство. Още в 6-ата минута таранът Ведад Ибишевич взриви трибуните след удар с глава - 1:0. Гостите обаче не се предадоха и секунди преди почивката Деметрис Христофи (45) изравни след груба грешка на вратаря Бегович. Отново халфът, подвизаващ се в швейцарския Сион, наказа груба грешка на отбраната на съперника, излезе сам срещу Бегович и би хладнокръвно покрай плонжа му за крайното 1:2. В 90-ата минута босненците можеха да се спасят от пълния резил, след като получиха дузпа. Миралем Пянич обаче я пропусна и гостите си тръгнаха с трите точки.

Мегазвездата Гарет Бейл донесе пък труден успех на Уелс при визитата на пълния аутсайдер Андора с 2:1. Крилото се разписа в 22-ата и в 81-ата минута.