Косово срази у дома Черна гора с 2:0 в мач от група А на квалификациите за Евро 2020 и се доближи само на точка от втория Черна гора. По същото време България допусна най-тежката домакинска загуба в историята – 0:6 от Англия в другия мач от групата.

Играещият за Верона защитник Амир Рахмани (10) даде ранен аванс на домакините след асистенция на Берсант Целина от Суонзи. Голмайсторът на тима Ведат Мурики (34) от Фенербахче реши мача в полза на косоварите още през първата част.

След почивката домакините намалиха оборотите и нито те, нито гостите успяха да реализират някое от положенията си.

С този успех Косово събра 11 точки на третата позиция и е само на една зад втория Чехия. Черна гора е на предпоследното място с 3 точки и няма шансове за класиране на Европейското.