Аталанта изпусна победата като гост на Лацио в мач от 8 кръг на Серия „А“, след като изтърва аванс от три гола и двата тима направиха 3:3 в Рим.

Гостите от Бергамо вкараха три попадения в рамките на 14 минути през първата част. Луис Муриел се разписа в 23-ата и 28-ата минута, а Алехандро Гомес направи 3:0 в 37-ата минута.

Чиро Имобиле върна едно попадение от дузпа в 67-ата минута, а малко след това Хоакин Кореа също се беше точен за „орлите“. В третата минута на добавеното време Имобиле отново вкара от дузпа и оформи крайното 3:3.

С шестия си пореден мач без загуба Аталанта събра актив от 17 точки и се утвърди на трето място в Серия „А“. Лацио записа второ последователно равенство и заема шесто място с 12 точки, колкото има и Рома.