Лестър грабна титлата в Англия след шампионски рецитал и победа с 3:1 в последното си домакинство за сезона срещу Евертън. На "Лисиците" им остава още един мач, но получиха трофея пред своя публика.

Джейми Варди откри за шампиона още в 5-ата минута, след като остана непокрит в наказателното поле и след като засече изсипан пас на Алън Кинг, от непосредствена близост направи 1:0.

В 33-ата минута Риад Марез нахлу отдясно и опита да завърши сам, но топката му бе избита към дузпата. Там обаче бе Алън Кинг, който с прецизен удар удвои.

В 66-ата минута Джейми Варди отбеляза втория си гол в двубоя от дузпа. Звездата на Лестър бе близо до хеттрик в 72-ата минута, когато отново застана зад бялата точка, но този път изстрелът му мина високо над вратата.

В 88-ата минута Кевин Миралас направи загубата на Евертън почетна, след хубав индивидуален пробив.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!