ПСВ Айндховен се класира за четвъртфиналите на Купата на Холандия, след като отстрани носителя на трофея Твенте с 2:1 като гост след продължения. Герой за “филипсите” стана словенският нападател Тим Матавж, който вкара и двата гола за тима си.

Българският вратар Николай Михайлов бе на вратата на домакините, а националът Станислав Манолев игра цял мач за гостите, като получи жълт картон в 95-ата минута.

Редовното време на мача завърши при резултат 0:0, а Матавж откри резултата в 102-ата минута. Осем минути по-късно резервата Марк Янко изравни от дузпа. Втори гол на Тим Матавж в 114-ата минута предотврати изпълнението на дузпи.

В другия мач от турнира, игран в четвъртък, Станли Абора вкара в последната минута и донесе на елитния Витес успеха с 2:1 над ФК Айндховен.

Гиорги Чантурия даде аванс на тима от Арнем в 79-ата минута, а отборът му бе с човек по-малко от началото на второто полувреме, когато Гурам Кашия получи червен картон.

Сьорс Паридаанс изравни в 81-ата минута, но Витес се класира за четвъртфиналите след гола на Абора.