Наполи обърна у дома Спарта (Прага) с 3:1 в първа среща от група „I” и започна с успех участието си в Лига Европа този сезон.

Чешкият гранд изненадващо поведе в 14-ата минута, когато Йозеф Хушбауер вкара красиво попадение от далечна дистанция за 0:1. В 23-ата минута домакините получиха възможност да изпълнят дузпа и Гонсало Игуаин бе точен от бялата точка за 1:1. След почивката в 51-ата минута Игуаин направи страхотен пробив и изведе Дрийс Мертенс, който направи обрата пълен – 2:1. Девет минути преди края Мертенс вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:1.

В другата среща от групата Йънг Бойс разби на свой терен Слован (Братислава) с 5:0. Тимът от Берн поведе още в 5-ата минута с попадение на Ян Лецякс, а в 29-ата минута Ренато Щефен удвои преднината на домакините. След почивката в 63-ата минута Рафаел Нуцоло се разписа за класическото 3:0, а десет минути преди края Адриан Никчи доведе нещата до 4:0. В добавеното време на двубоя френският нападател Гилем Оро оформи крайното 5:0.
ГРУПА „I“
 1:0 Ян Лецякс (5), 2:0 Ренато Щефен (29), 3:0 Рафаел Нуцоло (63), 4:0 Адриан Никчи (80), 5:0 Гилем Оро (90+2)

Берн, „Стад дьо Суис“
Съдия: Артьом Кучин (Казахстан)

0:1 Йозеф Хушбауер (14), 1:1 Гонсало Игуаин (23-дузпа), 2:1 Дрийс Мертенс (51), 3:1 Дрийс Мертенс (81)