Норвегия победи Малта с 3:0 като гост в мач от нашата Група „Н“ от квалификациите за Евро 2016. Така скандинавците се изравниха по точки с българските национали преди мача помежду им в понеделник, но имат по-добра голова разлика и излязоха пред "лъвовете" в класирането.

Матс Мьолер Дели даде аванс на Норвегия в 22-ата минута, когато получи хубав пас от Джошуа Кинг и прати топката във вратата на Андрю Хог.

Четири минути по-късно Кинг се разписа за скандинавците, след като получи извеждащ пас, изпревари двама защитници и стреля покрай вратаря на домакините.

Малко след почивката Джошуа Кинг отново беше точен за норвежкия тим. В 49-ата минута с глава засече центриране на капитана Пер Силиян Шелбред.