Норвегия победи Азербайджан с 1:0 като гост в мач от нашата група „Н” на европейските квалификации. Това беше четвърта загуба от четири мача за домакините, които са на последно място . Норвежците пък се изравниха по точки с Хърватия и Италия на върха – по 9, преди двубоя между „скуадра адзура” и „шахматистите” по-късно тази вечер.

За цял мач домакините не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Ниланд. В герой за "викингите" се превърна Хавард Нортвайт. Централният  защитник остана непокрит в 25-ата минута и след корнер засече топката с глава за 0:1.

Хавард Нилсен също пропусна от чисто положение, а в 53-ата вратарят на домакините Салахат Агаев отрази опасен шут на Тарик Елионуси, а при добавката на Нилсен, Медведев изби от голлинията.