Словения победи като гост Литва с 2:0 в среща от група "Е" на евроквалификациите. В герой на мача се превърна Миливое Новакович. Бившият нападател на Литекс вкара и двата гола. Таранът, който в момента се подвизава в японския Шипицу С-Пулс, откри в 33-ата минута, след като получи пас от Печник около точката на дузпата и хладнокръвно опъна мрежата зад вратаря на домакините Арлаускис за 0:1.

Само 4 минути по-късно отново Новакович беше в прегръдките на своите съотборници. Този път стрелецът засече прострелно подаване от лявото крило на Кампъл, а капитанът на литовците Кижанскас се размина с топката. Новакович засече отблизо, стражът Арлаускис изби, но право в краката на Миливое, който просто довкара топката за крайното 0:2.

Словения събра шест точки, колкото има и Литва, но е с по-добра голова разлика. На върха е Англия с три победи от три мача и пълен актив от 9 точки.