Полша разгроми аутсайдера Гибралтар с 8:1 в мач от група D на европейските квалификации. С очаквания успех домакините се утвърдиха на второто място във временното класиране. те имат 17 точки, лидерът Германия е с 19. Трети е тимът на Ейре с 15 точки.

"Дружина полска" буквално правеше каквото си иска срещу отстъпващия с доста класи съперник. Камил Гросицки (8,15) даде комфортен аванс, а после дойде ред и на Роберт Левандовски (19,29) да доведе резултата до 4:0. Голеадата във вратата на гостите продължи и след почивката. Точни бяха Аркадиуш Милк (56, 72), Якуб Блашчиковски (59) и Бартош Капушка (74). Почетното попадение за Гибралтар заби Джей Гослинг (87).

В друг мач от групата Ейре надделя над Грузия трудно с 1:0. Единственото попадение беше дело на Джонатан Уолтърс в 69-ата минута.

Полша - Гибралтар 8:1
1:0 Камил Гросицки (8), 2:0 Камил Гросицки (15), 3:0 Роберт Левандовски (19), 4:0 Роберт Левандовски (29), 5:0 Аркадиуш Милк (56), 6:0 Якуб Блашчиковски (59), 7:0 Аркадиуш Милк (72), 8:0 Бартош Капушка (74), 8:1 Джей Гослинг (87)

Ейре - Грузия 1:0
1:0 Джонатан Уолтърс (69)