Португалия се класира за Европейското първенство. Кристиано Роналдо и компания биха Дания трудно с 1:0 в мач от Група "I" на евроквалификациите.

В герой на вечерта се превърна Жоао Моутиньо, който вкара единственото попадение в 66-ата минута. Това беше първи гол за халфа от 4 години насам с националната фланелка. Успехът на домакините беше напълно заслужен. те бяха по-добрият отбор на терена и контролираха изцяло играта. Преди почивката чисто положение пропусна Нани.

Натискът към вратата на Каспер Шмайхел продължи и след почивката. Логично синът на легендата Петер Шмайхел капитулира след прецизния до милиметър шут на Моутиньо. В 82-ата минута Никлас Бендтнер пропусна да изравни, след като засече центриране на Кристиян Ериксен.

В 82-та минута Никлас Бендтнер можеше да изравни, след като засече хубаво центриране на Кристиан Ериксен, но не порази целта.

Това беше шеста победа за португалците от началото на кампанията. Те са и лидери в групата с 18 точки, датчаните са втори с 12 т.

Португалия - Дания 1:0
1:0 Жоао Моутиньо (67)