Торино размаза ФК Копенхаген с 5:1 като гост в мач от група В на Лига Европа. „Биковеет” правеха каквото си искат на терена и можеха да запишат и още по-убедителен успех. Срещата започна отлично за датския тим, който поведе още в 6-ата минута с гол на Даниел Амарти. След четвърт час игра обаче Джоузеф Мартинес изравни, а в Амаури направи обрата пълен в 42-ата минута от дузпа. Отново Мартинес направи 1:3 секунди след почивката. Матео Дармиан в 49-ата реши всичко – 1:4, а в 53-ата Гастон Силва направи мизерията на домакините пълна – 1:5.

Торино се класира за елиминациите в турнира в компанията на Брюж. „Селяните” биха финландския ХИК с 2:1. Бразилецът Фелипе откри от дузпа в 28-ата минута за 1:0, но „черната перла” Макумба Канджи изравни в 51-ата. Лиор Рефаелов донесе трите точки на Брюж с попадението си в 88-ата минута. Белгийският гранд финишира с 12 точки, Торино е втори с 11.

ГРУПА „В“
1_14.jpghjk.jpgБрюж - ХИК Хелзинки 2:1
 1:0 Фелипе Гедос (28-дузпа), 1:1 Макумба Канджи (51), 2:1 Рафаелов (89)

____________________.jpgtorino.jpgФК Копенхаген - Торино 1:4
 1:0 Даниел Амартей (6), 1:1 Джоузеф Мартинес (15), 1:2 Амаури (42), 1:3 Джоузеф Мартинес (47), 1:4 Матео Дармиан (49), 1:5 Гастон Силва (53)