Фиорентина и Рома завършиха 1:1 в италианското дерби от осминафиналите на Лига Европа. По този начин "виолетовите" и "вълците" оставиха развръзката за реванша на "Олимпико" в Рим.

Домакините започнаха по-агресивно и поведоха още в 17-ата минута. Опитният Даниел де Роси сбърка един пас в средата на терена, Салах му отне топката и изведе Йосип Иличич отдясно. Словенецът, без да се бави, опита да изненада стража Лукаш Скорупски и със силен шут не му остави шансове - 1:0.

В 57-ата минута Хуан Итурбе беше изведен сам срещу вратаря на домакините Нето, който го повали в пеналта - дузпа! Адем Ляич се нагърби с изпълнението, но бразилецът спаси удара му. Въпреки това "вълците" не се предадоха и в 77-ата минута усилията им бяха възнаградени. Сейду Кейта засече с глава центриране от корнер на Флоренци и простреля отличния досега Нето за 1:1.