Русия стана третият отбор, който се класира на Евро 2020. "Сборная" отвя с 5:0 Кипър в Никозия, записвайки седмия си пореден успех в Група "I".

Руснаците имаха нужда само от точка, за да си осигурят класиране, след като преди няколко дни това направи и лидерът в групата Белгия. Вчера пък Италия стана вторият отбор, който гарантира участието си на Евро 2020.

Денис Черишев откри резултата при гостуването в Кипър в 9-ата минута, а в 23-ата Магомед Оздоев покачи. В 28-ата гостите бяха значително улеснени. Константинос Лаифис получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Сергей Петров. В 79-ата минута Артьом Дзюба също отбеляза в кипърската врата, а до края точни бяха още Александър Головин и Денис Черишев с второто си попадение в мача.

Тимът на Станислав Черчесов е недостижим на втората позиция с 21 точки, като му остава да разреши спора с Белгия (24) за лидерската позиция. Третият Кипър има 10 точки.