Лил загуби у дома от Волфсбург с класическото 0:3 в директния сблъсък за второто място в група „H” на Лига Европа. Точни за успеха на германския тим бяха Виериня (45+1) в последните секунди на първата част и на два пъти Рикардо Родригес (65, 89-дузпа), като първото му попадение бе след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Волфсбург доигра мача в намален състав, след като в 55-ата минута Гилавоги получи втори жълт и съответно червен картон, но това не попречи на немския тим да продължи да доминира и да довърши френския си домакин. Така „вълците” завършиха на второ място в групата с 10 точки и ще играят на 1/16-финалите, а „кучетата” останаха последни с 4 точки и приключват с участието си в евротурнирите за този сезон.

В другата среща от групата Евертън изненадващо загуби у дома от Краснодар с 0:1. Победният гол за гостите падна след половин час игра, а негов автор стана Рикардо Лаборде след асистенция на Измаилов. Бившия футболист на „Левски” Жоазиньо игра почти цял мач за Краснодар, след като бе заменен в последните секунди от Агеев. Въпреки поражението си „карамелите” спечелиха групата с 11 точки. Краснодар завърши трети с 6 точки и също като Лил не продължава в следващата фаза.