Северна Ирландия е все по-близо до класиране за Евро 2016 във Франция. Тимът победи като гост с 3:1 Фарьорски острови и поведе във временното класиране в група "F". Гарет Макоули бе точен на два пъти, а един гол добави Кайл Лафърти. Едмундсон отбеляза гола за домакините, но в 65-ата минута получи червен картон и остави своите съотборници с човек по-малко на терена.

Северна Ирландия поведе в резултата още в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Гарет Макоули с глава бе точен за 0:1. В 36-ата минута Едмундсон изравни за Фарьорските острови.

Голмайсторът за домакините бе изгонен в 65-ата минута, а малко по-късно Северна Ирландия отново излезе напред в резултата. В 71-ата минута отново Макоули с глава бе точен за 1:2, а крайното 1:3 оформи Кайл Лафърти.

В другия мач от кръга Финландия победи с 1:0 като гост Гърция и все още има теоретични шансове за третото място.

В класирането Северна Ирландия има 16 точки, пред Румъния с 15. Унгария е на трета позиция с 12, а Финладия е със 7. Южните ни съседи Гърция заемат последната позиция с 2 точки.