Севиля победи Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Единственото попадение заби Висенте Ибора след асистенция на Диего Фигейрас в 70-ата минута. По този начин изходът на сблъсъка остава отворен и за реванша в Германия. Преди почивката гостите контролираха събитията на терена, но не успяха да се доберат до опасни положения пред вратата на Серхио Рико. През второто полувреме Оскар Венд от Борусия изскочи на стрелкова позиция, но стреля по диагонал в аут. Това активизира най-сетне домакините и в58-ата Ян Зомер улови топката след удар с глава на Карлос Бака. Решителният миг в мача дойде в 70-ата, когато Николас Пареха намери находчиво Диого, той върна назад към дузпата и Ибора препарира безпомощния Зомер за крайното 1:0.

sev.jpg1gla.jpgСевиля – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 Винсент Ибора (70)