Шотландия и Полша завършиха 2:2 в мач от група D на европейските квалификации. За пропусната победа повече могат да съжаляват домакините, които водеха до добавеното време, но допуснаха изравняване.

Срещата започна перфектно за Дружина Полска, след като още в 3-ата минута Роберт Левандовски откри резултата - 0:1. "Гайдарите" се възползваха от разсейване в отбраната на гостите и изравниха секунди преди почивката. Разписа се Мат Ричи (45). В 62-ата минута Стивън Флетчър простреля вратаря Лукаш Фабиански и направи обрата пълен - 2:1.

Радостта по трибуните обаче беше помрачена в 4-ата минута на добавеното време. тогава отново неудържимият Левандовски, който очевидно се намира във формата на живота си, опъна мрежата за крайното 2:2.

Шотландия - Полша 2:2

0:1 Роберт Левандовски (3), 1:1 Мат Ричи (45), 2:1 Стивън Флетчър (62), 2:2 Роберт Левандовски (90+4)