Швейцария приключи с победа участието си в нашата Група „G” на европейските квалификации, след като срази у дома Черна гора с 2:0. Възпитаниците на Отмар Хитцфелд нанесоха своя след почивката. Резултатът в Базел откри нападателят на Леверкузен Ерен Дердьок в 51-ата минута, а четвърт час по-късно Щефан Лихтщайнер оформи крайното 2:0.

Успехът на „кръстоносците” бе само за самочувствие, тъй като ситуацията в групата, в която България завърши на последно място, първите места бяха ясно кръг преди края. Директно за Евро 2012 в Полша и Украйна се класира Англия, докато Черна гора зае втората позиция в крайното класиране с 12 точки и си осигури участието в баражите. Швейцария събра с една по-малко в актива си след успеха над черногорците, но въпреки това също ще гледа финалите догодина само по телевизията.

Швейцария - Черна гора 2:0
1:0 Гранит Шака (51), 2:0 Щефан Лихтщайнер (65)