Швейцария отвя с 4:1 Уелс в мач от нашата Група "G" на евроквалификациите. Както е известно, в петък и България победи "драконите", но в Кардиф и само с 1:0.

Селекцията на Отмар Хицфелд не пожали "драконите" и записа първия си успех в квалификациите. Преди този мач швейцарците имаха две загуби. Уелс пък в трети пореден двубой не успя да измъкне нищо от съперника си и остана на дъното.

Точни във вратата на Уейн Хенеси бяха на два пъти Валентин Щокер - в 8-ата и 89-ата минути, и по веднъж Марко Щрелер в 21-ата и Гьокхан Инлер в 82-ата. За Уелс се разписа Гарет Бейл в 13-ата минута.

Швейцария е следващият съперник на България. Срещата е на 26 март 2011 година на стадион "Васил Левски". /БЛИЦ

ГРУПА “G”
Швейцария - Уелс 4:1
1:0 Валентин Щокер (8), 1:1 Гарет Бейл (13), 2:1 Марко Щрелер (21), 3:1 Гьокхан Инлер (82), 4:1 Валентин Щокер (89)