Астън Вила със Стилиян Петров победи с 4:2 Манчестър Сити с Мартин Петров в среща от първия кръг на английската Висша лига. Двамата българи играха цял мач за тимовете си. Нелепа контузия на загрявката получи Валери Божинов, информира сайтът на Астън Вила. Поради тази причина за пореден път се отложи завръщането във Висшата лига на нападателя на Сити. Заради травмата Божинов по всяка вероятност ще отпадне от състава на Пламен Марков за контролата с Босна и Херцеговина на 20 август.

Първо в 46-ата минута Джон Карю даде преднина на домакините, а в 63-ата Елано изравни от дузпа. В 68-ата минута обаче домакините отново взеха преднината, като този път точен бе Габриел Агбонлахор. В 74-ата отново Агбонлахор наказа гостите за 3:1, а в 76-ата пак той се разписа, за да оформи своя хеттрик. Крайното 4:2 за Вила фиксира Ведран Чорлука в 89-ата минута.

"Разполагаме с голям състав и всеки иска да е титуляр. Тренираме упорито и имаме всички шансове за добро класиране. Очаква ни дълъг сезон, така че трябва да сме единни и да си помагаме. Смятам, че сме готови и мотивирани да дадем най-доброто от себе си", каза преди срещата Стилиян Петров пред интернет страницата на Астън Вила. /БЛИЦ

Висша лига, 1 кръг, резултати:

АРСЕНАЛ - УЕСТ БРОМИЧ 1:0
1:0 Самир Насри (4)

УЕСТ ХЯМ - УИГЪН 2:1
1:0 Дийн Аштън (3), 2:0 Дийн Аштън (10), 2:1 Заки (41)

БОЛТЪН - СТОК СИТИ 3:1
1:0 Стеинсон (34), 2:0 Дейвис (41), 3:0 Елмандер (45), 3:1 Фулер (90)

ЕВЕРТЪН - БЛЕКБЪРН 2:3
0:1 Дън (21), 1:1 Артета (45), 2:1 Якубу (64), 2:2 Санта Крус (66), 2:3 Ойер (90)

ХЪЛ СИТИ - ФУЛЪМ 2:1
0:1 Сеол (8), 1:1 Джовани (23), 2:1 Фолан (81)

МИДЪЛЗБРО - ТОТНЪМ 2:1
1:0 Уиър (71), 2:0 Мидо (86), 2:1 Хут (90-автогол)

СЪНДЪРЛАНД - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 Фернандо Торес (83)

ЧЕЛСИ - ПОРТСМУТ 4:0
1:0 Джо Коул (12), 2:0 Никола Анелка (26), 3:0 Франк Лампард (45), 4:0 Деко (89)

Днес от от 18:00 часа: МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ